Zamknij

Gronkiewicz-Waltz w komitecie honorowym Dudy z okazji 100-lecia niepodległości

Redakcja
27.07.2017 14:18
HGW
fot. Andrzej Hulimka/East News

Prezydent Warszawy w honorowym komitecie przy prezydencie Andrzeju Dudzie. Hanna Gronkiewicz Waltz będzie reprezentowała Platformę Obywatelską w Komitecie Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP - dowiedziało się Radio ZET.

W połowie czerwca prezydent Andrzej Duda zwrócił się do liderów partii politycznych o wyznaczenie swoich przedstawicieli w komitecie, który opracuje plan obchodów tego święta narodowego. Nowoczesna Ryszarda Petru odmówiła uczestnictwa, ale PO już nie. 

Zobacz także

Prezydent Warszawy jest na celowniku komisji reprywatyzacyjnej, czy więc ta nominacja to zagranie na nosie politykom PIS-u, zwłaszcza szefowi komisji weryfikacyjnej Patrykowi Jakiemu? Politycy Platformy zapewniają, że nic z tych rzeczy - większość obchodów będzie w Warszawie, więc Gronkiewicz Waltz jest dla nich, jako gospodarz miasta, tą osobą, która pomoże je najlepiej zaplanować.

- Zaproponował mi to Grzegorz Schetyna, a ja się bardzo chętnie zgodziłam, ponieważ raz na sto lat jest się w takim komitecie honorowym - mówi Radiu ZET Prezydent Warszawy.

Komitet Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości ma działać w latach aż do 2021 roku i przyjmować corocznie plan uroczystości państwowych.

RadioZET.pl/MaG/MP