Zamknij

Groźba ataku terrorystycznego w kilku kinach w Polsce. Ewakuacja widzów

28.02.2020 16:10
groźba zamachu w polskich kinach
fot. Shutterstock

Pracownicy kin Helios we Wrocławiu i Bielsku-Białej otrzymali wiadomości mailowe o planowanym zamachu terrorystycznym. Ich autor zagroził atakiem podczas premier filmu „Swingersi”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Nasi funkcjonariusze szukają osoby lub osób, które zagroziły atakiem, prowadzimy działania w Magnolii Park i w samym kinie – powiedział w rozmowie z „Gazetą Wrocławską” starszy sierżant Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Nie chciał ujawnić szczegółów, co dokładnie napisano w wiadomości.

Pomimo maila, nie zdecydowano się na ewakuację widzów kina we Wrocławiu. Policja szuka natomiast nadawcy lub nadawców wiadomości.

Zobacz także

Pracownicy kina przekazali "Gazecie Wrocławskiej", że w treści maila pojawiła się groźba ataku terrorystycznego w trakcie premiery filmu "Swingersi". Teren galerii Magnolia Park zabezpieczyli strażacy.

Podobna wiadomość trafiła na skrzynkę kina Helios w Bielsku-Białej. W tym przypadku zdecydowano się jednak na ewakuację. Zgodnie z jej treścią w piątek o godzinie 11:00, podczas seansu filmu "Swingersi", dojść miało do ataku terrorystycznego użyciem broni palnej i substancji chemicznych. Nadawca podpisał się pseudonimem Swingers, grożąc rozlewem krwi. E-mail miał zostać wysłany do wszystkich kin Helios na terenie Polski - podaje "Antyradio".

Zobacz także

- Około 100 osób zostało ewakuowanych z terenu kina i patio. Teren jest sprawdzany przez policyjnych pirotechników. Jeśli nie zostaną ujawnione żadne podejrzane przedmioty, czynności zostaną zakończone - podaje bielska policja.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Gazeta Wrocławska/ Antyradio