Zamknij

Uderzenie było tak silne, że jeleń wbił się w samochód. "Widok był szokujący"

09.09.2022 22:40

Groźny wypadek w Nasutowie (woj. lubelskie). Kierująca citroenem kobieta uderzyła w jelenia. Zwierzę wbiło się w środek auta. Ranna trafiła do szpitala.

wypadek
fot. OSP w Nasutowie

Do wypadku doszło w czwartek kilkanaście minut po godz. 20 na drodze wojewódzkiej nr 828 w Nasutowie koło Lublina. Kobieta jadąca citroenem zderzyła się z jeleniem, który wybiegł na jezdnię.

Nasutowo. Jeleń wbił się w samochód. Potrzebny był dźwig

Uderzenie było tak silne, że zwierzę wbiło się w samochód. Na miejsce przyjechały straż pożarna, policja i pogotowie. Kierująca samochodem kobieta, mieszkanka gminy Niemce, została ranna i trafiła do szpitala. 

– Kierująca citroenem 30-letnia kobieta, jadąc w kierunku Krasienina, uderzyła w jelenia, który wbiegł jej pod samochód – relacjonowała komisarz Anna Kamola z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, cytowana przez "Dziennik Wschodni".

– Widok był szokujący – relacjonował portalowi lekarz weterynarii Gerard Górecki, którego na miejsce wezwała policja. – Martwy jeleń znajdował się na przednim siedzeniu samochodu - mówił. Zdjęcia z wypadku wykonała OSP w Nasutowie.

Jak podaje lublin112.pl, jeleń po uderzeniu wpadł do środka pojazdu przez przednią szybę i zatrzymał się na siedzeniu pasażera. Aby wydobyć martwe zwierzę ze środka, konieczne było użycie dźwigu.

Policjanci apelują o ostrożność. – Jelenie mają teraz ruję. Przemieszczają się, szukając partnera, w związku z tym mogą częściej pojawiać się na drogach i zaczynają się kolizje. Niebezpiecznie jest, zwłaszcza kiedy kierowca jedzie szybko – ostrzegał weterynarz.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/"Dziennik Wschodni"/OSP w Nasutowie/lublin112.pl