Zamknij

Oblał cieczą auto i je podpalił. Piroman w rękach policji [WIDEO]

Redakcja
10.07.2018 16:42
Grudziądz. 27-latek podpalił samochód w centrum miasta
fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z Grudziądza zatrzymali 27-latka, który przed kamerami miejskiego monitoringu oblał Opla Vectrę łatwopalną substancją i podłożył ogień. Podpalacz przyznał się do winy.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło przed północą w sobotę, 7 lipca. Straż miejska zaalarmowała grudziądzkich policjantów, że na jednej z ulic w centrum miasta nieznany mężczyzna wylał na zaparkowanego tam Opla Vectrę jakąś ciecz, a następnie podpalił auto. Strażakom udało się szybko ugasić pojazd.

Zobacz także

Sprawca po podłożeniu ognia wsiadł do taksówki i odjechał. Akcję z udziałem piromana zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Dzięki temu policjanci mieli informację o rysopisie, pojeździe, którym się przemieszcza i miejscu, gdzie się aktualnie znajduje. Funkcjonariusze zatrzymali 27-latka w okolicach ul. Solnej w Grudziądzu.

Zobacz także

Podpalacz był pijany – policyjny alkomat wskazał ponad promil alkoholu w jego organizmie. Sprawca noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia podpalacz usłyszał zarzut dokonania umyślnego uszkodzenia Opla Vectry.

27-latek przyznał się do winy. Straty, które spowodował, oszacowano na około 2 tys. złotych.

Zobacz także

RadioZET.pl/KWP Bydgoszcz/PTD