Zamknij

Sześciotygodniowa dziewczynka zmarła po wezwaniu kartki. Rodzice zostali zatrzymani

11.10.2021 17:00
Niemowlę
fot. Johnny Bravoo/Shutterstock

Policja bada okoliczności śmierci niemowlęcia w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie). W niedzielę w jednej z kamienic ratownicy znaleźli sześciotygodniową dziewczynkę. Pomimo podjętej reanimacji, dziecka nie udało się uratować. 

Tragedia wydarzyła się w niedzielę. Jak podał serwis Pomorska.pl, do jednej z kamienic na starówce w Grudziądzu wezwano karetkę pogotowia do 6-tygodniowej dziewczynki. Ratownicy podjęli reanimację i przewieźli dziecko do szpitala. Pomimo wysiłków lekarzy niemowlę zmarło. 

Pomorska.pl podała, że policja zatrzymała zarówno 31-letnią matkę, jak i o rok młodszego od niej ojca dziecka. Na poniedziałek śledczy zaplanowali sekcję zwłok zmarłej dziewczynki. Według lokalnego serwisu para posiada również inne dzieci, które trafiły pod opiekę innych członków rodziny.

Niemowlak zmarł po wezwaniu karetki. Prokuratura prowadzi śledztwo

W sprawie rodziny nie interweniowała wcześniej policja. Nie było również założonej w jej sprawie tzw. niebieskiej karty. - Przesłuchujemy świadków oraz kompletujemy dokumentację medyczną ze szpitala - mówiła Magdalena Chodyna, zastępca prokuratora rejonowego w Grudziądzu, cytowana przez Pomorska.pl.

RadioZET.pl/Pomorska.pl