Zamknij

Matka i córka znalezione martwe w domu. "Najprawdopodobniej doszło do zabójstwa"

10.08.2022 12:23

Ciała 70-latki i jej 48-letniej córki znaleziono we wtorek w ich domu we wsi Gruszewnia niedaleko Kłobucka (woj. śląskie). Wszystko wskazuje na to, że kobiety zostały zamordowane. Trwają poszukiwania osoby podejrzewanej o zabójstwo.

Gruszewnia
fot. Śląska Policja

Kobiety mieszkały razem w domu jednorodzinnym we wsi Gruszewnia niedaleko Kłobucka (woj. śląskie). Ostatnio widziano je w minioną sobotę, wtedy też kontaktowały się z rodziną. Później już nie dały znaku życia.

Gruszewnia. Zwłoki matki i córki znalezione w domu

Gdy we wtorek po południu bliscy postanowili sprawdzić, dlaczego kobiety się nie odzywają, odkryli ciało młodszej z nich. Potem okazało się, że nie żyje także jej 70-letnia matka.

Policja nie informuje, w jaki sposób zginęły ofiary. Czas i przyczynę śmierci wyjaśni sekcja zwłok. Wszczęto śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonową w Częstochowie. Na miejscu zabezpieczono ślady, wskazujące, że do śmierci obu kobiet przyczyniły się osoby trzecie.

Gruszewnia
fot. Śląska Policja

Dla dobra śledztwa policjanci nie podają na razie, czy poszukiwana jest konkretna osoba. - Najprawdopodobniej doszło do zabójstwa - potwierdziła w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzeczniczka śląskiej policji mł. insp. Aleksandra Nowara.

- Policjanci i strażacy przeczesują okolice. Zaangażowani są m.in. przewodnicy z psami tropiącymi, do poszukiwań wykorzystywany jest także dron - podkreśliła. Policja apeluje o kontakt do wszystkich, którzy mogą pomóc w wyjaśnieniu okoliczności zabójstwa oraz przyczynić się do ujęcia sprawcy zbrodni.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP