Zamknij

Pijany proboszcz oddawał mocz w centrum miasta. Powoływał się na wpływy w PiS

21.01.2021 13:57

Pijany ksiądz we wtorek oddawał mocz w centrum Gryfic (woj. zachodniopomorskie). O sprawie napisał superportal24.pl. Duchowny miał później uderzyć policjanta. Według doniesień lokalnych mediów grozi mu kara pozbawienia wolności. Redakcja - powołując się na relacje świadków - podaje, że miał powoływać się na wpływy w "partii rządzącej".

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Tomasz Kawka/East News

Pijany ksiądz miał oddawać mocz w centrum Gryfic (województwo zachodniopomorskie). Skandaliczną sprawę nagłośnił we wtorek superportal24.pl. Jak informuje redakcja, duchowny został zauważony przez policyjny patrol. Policjanci poprosili starszego mężczyznę o wylegitymowanie się. Ten jednak miał odmówić współpracy z mundurowymi. Informator lokalnego portalu przekazał, że ksiądz miał również powoływać się na swoje wpływy w "partii rządzącej". W pewnym momencie duchowny uderzył jednego z funkcjonariuszy. Został obezwładniony i doprowadzony do aresztu.

Pijany proboszcz oddawał mocz w centrum miasta. Powoływał się na wpływy w PiS

Media podają, że zatrzymany to Ireneusz P. - proboszcz parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach. Zdjęcia duchownego można znaleźć na Facebooku "Prawo i Sprawiedliwość powiat gryficki" - zauważa portal natemat.pl. Ksiądz usłyszał już zarzuty, sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Duchownemu może grozić kara grzywny, ograniczenia wolności lub nawet kara więzienia do trzech lat.

Lokalny portal usiłował nawiązać kontakt z proboszczem i poprosić go o komentarz w tej sprawie. Nie otrzymano jednak odpowiedzi.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/superportal24.pl/natemat.pl