Zamknij

Radny rozsmarował pizzę na twarzy mężczyzny na proteście w Gryfinie [WIDEO]

Redakcja
26.07.2017 15:23
Radny rozsmarował pizzę na twarzy mężczyzny na proteście w Gryfinie [WIDEO]
fot. Youtube

W Gryfinie, jak w wielu polskich miastach, przed gmachami sądów organizuje się protesty i wspólne czytanie konstytucji. Doszło tam do niecodziennej sytuacji. Jeden z uczestników został zaatakowany... pizzą. 

We wtorek w Gryfinie zorganizowano protest przed sądem i zaplanowano wspólne czytanie konstytucji. Wśród zebranych pojawił się mężczyzna z pudełkiem pizzy. Próbował zakłócać protest. W pewnym momencie stojący obok lokalny radny Marek Brzeziński rozsmarował na jego twarzy kawałek pizzy.  

Cała sytuacja zaczyna się około 2.50 minuty nagrania. 

W rozmowie z Gazetą.pl radny wyraża skruchę. Żałuje swojego postępowania. Mężczyznę, któremu na twarzy rozsmarował pizzę, nazywa prowokatorem. - Zachowywał się agresywnie, próbował wejść w tłum. Zaczął się przeciskać, podczas gdy stojący tam policjant nie reagował - wyjaśnia Brzeziński. - Wcześniej poleciała w naszą stronę petarda, były krzyki - dodał.

- W pewnym momencie za moimi plecami usłyszałem "Pizza, przejście!". Zdezorientowany odsunąłem się w bok. Wtedy usłyszałem w moją stronę obraźliwe: "Przeproś, chamie jeden" - opowiada radny.

RadioZET.pl/gazeta.pl/KM