Zamknij

Zawiadomienie do prokuratury ws. Grzegorza Brauna. "Przerwał spotkanie, wszedł na siłę do gabinetu"

03.08.2021 12:12
Grzegorz Braun
fot. Grzegorz Bukala/REPORTER

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie przekroczenia uprawnień przez posła Konfederacji Grzegorza Brauna składa Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dr Grzegorz Cessak - dowiaduje się Radio ZET.

Grzegorz Braun pod pozorem tzw. kontroli poselskiej wtargnął w poniedziałek do Urzędu razem z grupą antyszczepionkowców. Domagał się wydania chronionych dokumentów. - Wszedł na siłę do mojego gabinetu, przerwał spotkanie. To rzuca się w oczy, to poczucie bezkarności pana posła, wręcz świadome lekceważenie zasad i przepisów - mówi nam prezes Cessak.

Po wczorajszym incydencie policja będzie dodatkowo chronić Urząd, żeby zapewnić bezpieczeństwo pracowników i żeby nie doszło do aktów wandalizmu.

Zdaniem Grzegorza Cessaka takie zachowanie posła inspiruje do działań ekstremalnych wśród osób przeciwnych szczepieniom - fali hejtu, pogróżek, podpalania punktów szczepień. Jak mówi, teraz jest moment, żeby państwo odpowiedziało zdecydowanie, bo  "z terrorystami się nie negocjuje".

Radio ZET