Zamknij

Braun wykluczony z obrad Sejmu. Poseł Konfederacji znów nie miał maseczki

14.04.2021 13:27
Grzegorz Braun
fot. PAP

Grzegorz Braun został wykluczony z obrad Sejmu. Marszałek Elżbieta Witek podjęła tę decyzję po rozpoczęciu środowych prac Sejmu, karząc posła Konfederacji za odmowę nałożenia maseczki ochronnej. Marszałek podkreśliła, że Braun łamie jej zarządzenie oraz naraża zdrowie i życie innych posłów. Poseł opuścił salę plenarną.

Grzegorz Braun po raz kolejny pojawił się w miejscu publicznym bez maseczki ochronnej. Poseł Konfederacji znany jest z tego, że nie wierzy w pandemię koronawirusa (a przynajmniej w jej skalę), często występuje także na wiecach środowisk antyszczepionkowych. Tym razem - również nie po raz pierwszy - zasiadł na sali sejmowej bez zasłonięcia ust i nosa.

Grzegorz Braun wykluczony z obrad Sejmu. Po raz kolejny nie miał na sobie maseczki 

Marszałek Elżbieta Witek zwróciła mu uwagę, że nie przestrzega jej zarządzenia ws. rozwiązań porządkowych i że narusza porządek Sejmu. Zwróciła się do niego z prośbą o nałożenie maseczki lub o opuszczenie sali.

Proszę nie narażać zdrowia i życia innych osób

Elżbieta Witek do Grzegorza Brauna

Braun odpowiadał Witek, że "wzywa panią marszałek do przestrzegania prawa obowiązującego w Rzeczpospolitej i zapoznania się ze stanem prawnym, który obowiązuje w Rzeczpospolitej". Mimo kilkukrotnych apeli, Braun nie nałożył maseczki. 

- Ponieważ nadal uniemożliwia pan prowadzenie obrad [...] podejmuję decyzję o wykluczeniu pana z posiedzenia Sejmu. Zgodnie z regulaminem Sejmu proszę opuścić salę posiedzeń - ogłosiła Witek. Poseł Konfederacji wyszedł z sali plenarnej, żegnając się jeszcze na koniec z pozostałymi przedstawicielami swoje ugrupowania, którzy byli obecni na sali. 

"Grzegorz Braun wykluczony z obrad Sejmu z powodu braku maseczki. I słusznie. Miejsce dla błaznów, lekceważących zdrowie i życie innych, jest poza Sejmem" - skomentował poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski. 

RadioZET.pl/PAP/Twitter/YouTube