Zamknij

Dwa lata temu zmarł Grzegorz Miecugow. Dziennikarz przegrał walkę z chorobą

26.08.2019 11:27
Dwa lata temu zmarł Grzegorz Miecugow. Dziennikarz przegrał walkę z chorobą
fot. Wojciech Olszanka/EastNews

Mija druga rocznica śmierci Grzegorza Miecugowa. Wybitny dziennikarz, współtwórca „Faktów” TVN, TVN24 i wieloletni prowadzący „Szkła Kontaktowego”, zmarł 26 sierpnia 2017 roku w wieku 61 lat. Przegrał walkę z chorobą nowotworową.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Grzegorz Miecugow urodził się w 1955 r. w Krakowie. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 80. pracował jako dziennikarz informacyjny, następnie zajął się programami dla dzieci. Był wydawcą „Wiadomości” TVP i współtwórcą i prowadzącym „Fakty” TVN.

Zobacz także

Od 2005 r. prowadził program satyryczny „Szkło kontaktowe” w TVN. „Zrodziliśmy się z frustracji wynikającej z wegetowania Polski. Już nie rządził Miller, jeszcze rządził Belka. Byłem wtedy szczerze przekonany, że trzeba dać sfrustrowanym ludziom możliwość zakończenia dnia z lekkim uśmiechem [...] To nie jest program, który ma śmieszyć. To jest program, który ma bez żółci pokazać, jak się sprawy mają. A nigdy nie jest tak, że mają się doskonale albo fatalnie. Mają się różnie” – mówił w jednym z wywiadów w 2015 r.

Dziennikarz przegrał walkę z chorobą nowotworową

Dziennikarz znany był również z audycji w Trzecim Programie Polskiego Radia oraz jako prowadzący pierwsze polskie reality show „Big Brother”.

Miecugow deklarował z humorem, że nigdy nie chciał być dziennikarzem, a fakt podjęcia tego zawodu był dziełem przypadku. Przez ostatnie kilkanaście lat uczył dziennikarstwa — na stałe związał się z Collegium Civitas.

RadioZET.pl