Zamknij

Nie żyje ceniony chirurg. "Był lekarzem oddanym całym sercem pacjentom"

11.01.2022 12:33

Grzegorz Roszkowski, lekarz o specjalizacji chirurga, pracował w łapskim szpitalu. Ceniony przez kolegów po fachu i pacjentów specjalista zmarł 10 stycznia w wieku 54 lat. - Ta informacja była dla nas ogromnym szokiem - przyznała dyrektor placówki w Łapach.

Grzegorz Roszkowski
fot. Facebook.com/Gmina Łapy

Grzegorz Roszkowski był zastępcą dyrektora do spraw lecznictwa szpitala w Łapach (woj. podlaskie). Chirurg zmarł w poniedziałek, 10 stycznia przed południem. Informacja o śmierci lekarza zszokowała jego kolegów oraz pacjentów.

Chirurg Grzegorz Roszkowski nie żyje. "Wspaniały lekarz, po prostu człowiek"

- Ta informacja była dla nas ogromnym szokiem - powiedziała w poniedziałek Urszula Łapińska, dyrektor szpitala w Łapach, cytowana przez portal "Kuriera Porannego". - Dowiedzieliśmy się o śmierci doktora Roszkowskiego około 14.00. Trudno nam w tej chwili to w jakiś sposób komentować. Musimy dojść do siebie - dodała.

Cenionego lekarza pożegnano na oficjalnym profilu Gminy Łapy. "Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Grzegorza Roszkowskiego - Zastępcy Dyrektora ds. lecznictwa SP ZOZ w Łapach" - czytamy.

Był cenionym chirurgiem. W sieci społeczność Łap wspomina go jako "niezwykle pracowitego człowieka i lekarza oddanego całym sercem pacjentom".

Grzegorz Roszkowski pracował w przyszpitalnej poradni chirurgicznej, gdzie przyjmował tysiące pacjentów. "Przez wiele lat ratował życie pacjentom SOR-u. Na zawsze pozostanie w pamięci wdzięcznych pacjentów. Przekazujemy wyrazy współczucia pogrążonej w żalu Rodzinie i Bliskim" - przekazała Gmina Łapy na Facebooku.

Na stronie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łapach pod nekrologiem zmarłego nie brakuje wzruszających słów pacjentów doktora Roszkowskiego. "Nie ma wielu takich dobrych ludzi, lekarzy. Będzie go brakowało i miło wspominało"; "Wspaniały człowiek, bardzo cierpliwy i wyrozumiały. Widać było, że kochał swoją pracę... zawsze życzliwy"; "Wspaniały lekarz, po prostu człowiek... Przedłożył zdrowie pacjentów nad swoje" - czytamy.

RadioZET.pl/poranny.pl/Facebook