Zamknij

Lider PO o spocie PiS: wzięliśmy pieniądze w rządzie, weźmiemy w samorządzie

Redakcja
07.09.2018 09:12
Lider PO o spocie PiS: wzięliśmy pieniądze w rządzie, weźmiemy w samorządzie
fot. RadioZET/Facebook

Grzegorz Schetyna w porannej audycji Gość Radia ZET mówił między innymi o sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej, na której zjednoczona opozycja ma zaprezentować swoje hasło w kampanii do wyborów samorządowych 2018.

Zapytany o to, jakie są plany Koalicji Obywatelskiej na kampanię, odparł: – Chcemy pokazać, jak ważne są te wybory samorządowe, jak dużo będzie zależeć od naszej aktywności, obecności przy urnach.

Zobacz także

Dodał również, że Koalicji zależy przede wszystkim na tym, aby „obronić samorząd przed centralistyczną polityką PiS”.

„Tamto hasło w prosty sposób się tłumaczy”

Gość audycji zapowiedział również, że podczas sobotniej konwencji zaprezentowane zostanie hasło wyborcze opozycji.

Schetyna pytany był także o to, czy ma ono szansę pokonać hasło takie jak to, które padło ze strony premiera Mateusza Morawieckiego w spocie wyborczym na konwencji Prawa i Sprawiedliwości: – Dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy w naszych małych ojczyznach – w gminach i w miastach.

Zobacz także

– Tak – stwierdził. – Bo tamto w bardzo prosty sposób się tłumaczy. Wzięliśmy pieniądze w rządzie, weźmiemy w samorządzie – skwitował szef Platformy Obywatelskiej.

„Nie chcę zamykać się w autobusie”

Jak mówił Schetyna, kampania Koalicji Obywatelskiej „będzie oparta na aktywnościach lokalnych, regionalnych, wojewódzkich i będzie dużo spotkań z ludźmi”.

Zobacz także

– Nie chcę zamykać się w autobusie. Nie chcę – jak Morawiecki – patrzeć przez szybę na polską rzeczywistość i udawać, robić ustawek na stacjach benzynowych. To wszystko było, ja to widziałem – kontynuował.

Na uwagę prowadzącej o tym, że objazd busem po kraju rozpoczął Donald Tusk, polityk opozycji odparł, że „jeżeli Tusk przyjedzie i będzie robił taką kampanię, to będzie to sympatyczne i miłe”.

– A jeżeli robi to Morawiecki, powtarzając to, co robił Donald Tusk, to jest to śmieszne – ocenił.