Zamknij

Schetyna chce dymisji Morawieckiego!

Redakcja
05.10.2018 14:29
Grzechorz Schetyna
fot. archiwum RadioZET.pl

Szef Platformy Obywatelskiej żąda dymisji Mateusza Morawieckiego. Na Twitterze umieścił post, w którym nazwał premiera hipokrytą i wezwał go do ustąpienia ze stanowiska. Wpis ma związek z ujawnionymi przez Onet nagraniami z restauracji Sowa i Przyjaciele.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Taśmy, na których wypowiada się premier Mateusz Morawiecki, zdemaskowały gotowego na korupcyjne propozycje hipokrytę” – napisał w piątek lider PO Grzegorz Schetyna.

W poniedziałek Onet opublikował artykuł, w którym powołuje się na akta „Afery taśmowej”, do jakich mieli dotrzeć dziennikarze portalu. Onet napisał, że kelnerzy skazani w wyniku afery taśmowej obciążyli w swoich zeznaniach obecnego premiera, w latach 2007-2015 prezesa banku BZ WBK. Na jednej z taśm – według portalu – „Morawiecki miał dyskutować o zakupie nieruchomości na tzw. słupy”.

Zobacz także

We wtorek Onet ujawnił zapis rozmowy Morawieckiego w 2013 r. m.in. z prezesem PKO BP Zbigniewem Jagiełłą, prezesem PGE Krzysztofem Kilianem i jego zastępczynią Bogusławą Matuszewską. To w tej rozmowie pada m.in. kwestia rozważania kandydatury Morawieckiego na szefa resortu Skarbu Państwa w rządzie Donalda Tuska. Fragmenty stenogramu z tej rozmowy ujawniły w 2016 r. Radio ZET i „Newsweek”.

Zobacz także

Z kolei w czwartek wyciekły kolejne fragmenty rozmowy obecnego szefa rządu z Jagiełłą, Kilianem i Matuszewską, w których pojawia się kwestia zatrudnienia byłego ministra skarbu w rządzie PO-PSL Aleksandra Grada.

RadioZET.pl/PAP/JŚ