Zamknij

Mazurek do Schetyny: Pan odleciał i wkrótce opuści Układ Słoneczny

Redakcja
20.02.2019 12:53
Mazurek do Schetyny: Pan odleciał i wkrótce opuści Układ Słoneczny
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

„Akcja Ewakuacja rozpoczęta” – tak Grzegorz Schetyna skomentował w środę decyzję Komitetu Politycznego PiS dotyczącą „jedynek” i „dwójek” na listach do wyborów do Parlamentu Europejskiego. Na jego słowa odpowiedziała już m.in. rzeczniczka PiS Beata Mazurek. „Pan Schetyna już odleciał” – napisała.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Beata Mazurek przedstawiła we wtorek decyzję Komitetu Politycznego PiS dot. „jedynek” i „dwójek” na listach kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Są wśród nich m.in. wicepremier Beata Szydło, ministrowie: Anna Zalewska, Beata Kempa czy Joachim Brudziński.

Zobacz także

„PiS już wie, że przegra. »Taśm Kaczyńskiego« i afer PiS-u nie da się obronić. Ministrowie słabego premiera Morawieckiego uciekają do Brukseli. Akcja Ewakuacja rozpoczęta” – skomentował na Twitterze lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Jak jednak mówiła w środę w Radiu ZET minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, „to żadna ucieczka”. „Proszę zobaczyć, ilu byłych wiceministrów jest w tej chwili eurodeputowanymi po stronie PO. Co by było, gdybyśmy dali nierozpoznawalnych polityków jako liderów list w okręgach do PE? To naturalne, że staramy się dać najlepszych” – tłumaczyła Rafalska w rozmowie z Łukaszem Konarskim.

– Dajemy najlepszy skład z możliwych rzeczywistych liderów. Dają nam gwarancję, że zwycięzcą tych wyborów do PE będzie PiS i Zjednoczona Prawica – dodała.

Mazurek: Pan Schetyna już odleciał

Na wpis lidera PO zareagowała też Beata Mazurek. „Pan Schetyna daleko już odleciał i wkrótce opuści Układ Słoneczny” – stwierdziła na Twitterze rzeczniczka PiS. Jak dodała, „średnie poparcie dla PiS to 40 proc., dla POst-KOmuny około 23 proc. Mamy mocnych kandydatów, którzy będą pracować i głosować dla dobra Polaków, a wasi za sankcjami wobec Polski” – napisała, ale nie były to jej ostatnie słowa.

Kilkanaście minut później jeszcze raz odniosła się do wpisu Schetyny, twierdząc, że „akcja ewakuacja”, o której mówił szef PO, to autorski projekt jego partii.

„PO wiedziała w 2014, że przegra wybory do sejmu.  Afery PO nie dały się obronić.  Słaby premier Tusk uciekł do Brukseli, zabierając skompromitowaną min. Bieńkowską i Grasia” – napisała i zapewniła: „Polacy wybiorą  PiS”.

Zobacz także

RadioZET.pl/MK