Zamknij

Schetyna spotkał się z Tuskiem. Zdjęcie jest hitem sieci

Redakcja
29.03.2019 08:37
Donald Tusk
fot. Twitter

– To była dobra, ważna, kilkugodzinna rozmowa, która trochę nakreśliła ramy współpracy na przyszłość – w ten sposób szef klubu PO-KO Sławomir Neumann określił czwartkowe spotkanie lidera PO Grzegorza Schetyny i przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Szef Platformy spotkał się z byłym polskim premierem i liderem PO w czwartek w Brukseli. Według doradcy Grzegorza Schetyny ds. międzynarodowych Marcina Bosackiego spotkanie dotyczyło „przyszłości Polski i Europy”. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że szef Platformy i były polski premier rozmawiali m.in. o wyborach do Parlamentu Europejskiego i brexicie.

O rozmowę obu polityków Neumann był pytany w piątek rano w radiu TOK FM.

Zdjęcie Tuska i Schetyny 

Jak relacjonował szef klubu PO-Koalicji Obywatelskiej, w spotkaniu uczestniczył też najbliższy współpracownik Tuska, były rzecznik jego rządu Paweł Graś. „To była ważna, porządna, dobra rozmowa, kilkugodzinna, która trochę nakreśliła ramy współpracy na przyszłość” – powiedział Neumann.

Dodał, że rozmowa była „o tym, jak Koalicja Europejska może wykorzystać potencjał Donalda Tuska i jak widzimy rolę Donalda Tuska w przyszłości”. „Mówimy o tym od wielu, wielu miesięcy, o tym, że byłby dobrym, idealnym wręcz kandydatem Koalicji Europejskiej, wtedy już nie opozycji, myślę, że wtedy rządzących – na prezydenta w wyborach w 2020 roku” – zaznaczył Neumann.

Zobacz także

Koalicję Europejską, która wystawi wspólne listy w zaplanowanych na 26 maja eurowyborach, tworzą: PO, PSL, SLD, Nowoczesna i Zieloni. 

RadioZET.pl/PAP