Brutalny gwałt na nastolatce w Warszawie. Areszt dla 54-latka [NOWE FAKTY]

Redakcja
26.09.2018 09:36
Brutalny gwałt na nastolatce w Warszawie. Areszt dla 54-latka [NOWE FAKTY]
fot. Google Maps

Nowe fakty ws. brutalnego gwałtu na 13-latce w okolicy nasypu kolejowego na Pradze-Północ w Warszawie. 54-letni mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Za wykorzystanie seksualne nastolatki grozi mu 12 lat więzienia. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

– Adam K. usłyszał zarzut wykorzystania bezradności oraz doprowadzenia do obcowania płciowego osoby małoletniej – powiedział w rozmowie z portalem Gazeta.pl Marcin Saduś, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. 54-latek w trakcie przesłuchania nie przyznał się do winy. Jego zeznania nie pokrywają się z ustaleniami prokuratorów. 

Gwałt na 13-latce w Warszawie 

Funkcjonariusze straży miejskiej patrolujący okolice ul. Targowej na warszawskiej Pradze-Północ dostrzegli idącą chodnikiem 13-latkę. Była sama, a strażnicy wyczuli od niej alkohol. 

Koleżanka 13-latki została zgwałcona i leżała w okolicznym nasypie kolejowym. – Dziewczyna leżała na ziemi, miała drgawki i wymiotowała, a jej ubranie było porozpinane. Podobnie jak od koleżanki, czuć było od niej alkohol – poinformowała straż miejska.

Zobacz także

Kilka godzin wcześniej dziewczynki, wypijając wcześniej „setkę” wódki, zaczepiły dwóch mężczyzn, prosząc ich o papierosa. Następnie piły z nimi alkohol za pawilonem, a potem jeden z nich całował się z jedną z 13-latek. Gdy ta zasnęła, dopuścił się przestępstwa seksualnego.

RadioZET.pl/DG/MP