Na szkoleniu zgwałcił tłumaczkę. Sąd Najwyższy nie miał wątpliwości

18.10.2019 20:27
Gwałt
fot. Shutterstock

Sąd Najwyższy nie dał wiary medykowi, który na szkoleniu w Kalinigradzie (Rosja) miał zgwałcić tłumaczkę – podaje PAP. Główny podejrzany usłyszał wyrok dwóch lat więzienia i zapłaty kobiecie zadośćuczynienia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Gwałt miał zdarzyć się na szkoleniu personelu medycznego we wrześniu 2013 roku. Po powrocie ze szkolenia polska tłumaczka doniosła na policję, że w trakcie pobytu została zgwałcona.

Sprawa trafiła do sądu rejonowego w maju 2015 roku. Przewinęła się przez niemal wszystkie szczeble polskiego sądownictwa.

Zobacz także

Przed rokiem pojawiło się odwołanie od wyroku sądu drugiej instancji. Podwyższył on karę zadośćuczynienia z 10 do 30 tys. zł na rzecz pokrzywdzonej. Jak podał rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu Tomasz Koronowski, Sąd Najwyższy wyrokiem z 2 października tego roku „oddalił kasację jako bezzasadną”.

Mariusz C. został skazany na dwa lata więzienia, bez warunkowego zawieszenia. Sąd uniewinnił drugiego z oskarżonych, Jarosława G.

Zobacz także

Pierwszy z wyroków zapadł z tzw. zawieszeniem, co zapoczątkowało protesty organizacji i środowisk kobiecych. Karę, którą utrzymał niedawno Sąd Najwyższy, oskarżeni usłyszeli w listopadzie 2017 r.

RadioZET.pl/PAP