Zamknij
powalone drzewa
3 Zobacz galerię
fot. OSP Wydminy

Nawałnice przeszły w nocy nad Warmią i Mazurami. Ewakuowano obóz harcerski w Wydminach. Straż pożarna odnotowała ponad 100 interwencji związanych z pogodą. Blisko 3 tys. odbiorców nie miało w czwartek rano prądu.

Burze, które przeszły nad całym krajem, szczególnie spustoszyły województwo warmińsko-mazurskie. Do północy strażacy interweniowali około 130 razy. Usuwali m.in. przewrócone drzewa i połamane konary. - Najwięcej takich zdarzeń było w powiecie elbląskim i działdowskim - poinformował Polską Agencję Prasową st. kpt Karol Sadłowski z warmińsko-mazurskiej straży pożarnej.

Burze w Warmińsko-Mazurskiem. Ewakuowany obóz harcerski, uszkodzone dachy, połamane drzewa

W Mariance i Kępniewie w powiecie elbląskim przewrócone przez silny wiatr drzewa uszkodziły dachy na kilku budynkach. Według straży nie było osób poszkodowanych w zdarzeniach związanych z pogodą. W miejscowości Szczybały Orłowskie doszło z kolei do pożaru drzewa, w które uderzył piorun - poinformowała jednostka OSP Wydminy.

Przed przejściem frontu burzowego ewakuowany został obóz harcerski w Wydminach. Wypoczywało tam 43 harcerzy i pięciu opiekunów z chorągwi stołecznej ZHP. Harcerze trafią do miejscowej szkoły - poinformował w środę rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/OSP Wydminy