Zamknij

"Nadal utrzymujemy się na szczycie zakażeń". Rzecznik MZ o czwartej fali COVID-19

08.12.2021 09:17
Koronawirus w Polsce 8 grudnia
fot. MAREK M BEREZOWSKI/REPORTER

Mamy kolejny dzień z wysoką liczbą wykrytych nowych zakażeń koronawirusem. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował o potwierdzeniu ponad 28,5 tysiąca nowych przypadków. - Niestety zgonów jest podobna ilość jak w poprzednim tygodniu – mówił w Polsat News Wojciech Andrusiewicz.

Epidemia COVID-19 nie słabnie, czego dowodzą raporty o koronawirusie w kolejnych dniach grudnia, w czasie tzw. szczytu czwartej fali zakażeń.

W środę 8 grudnia, jeszcze przed publikacją całodniowego bilansu, rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz wyjawił w Polsat News nowe dane.

Koronawirus w Polsce 8 grudnia. Rzecznik MZ o nowych zakażeniach

- Dziś mamy 28,5 tys. nowych zakażeń SARS-CoV-2, to spadek o mniej więcej 2 proc. w stosunku do ubiegłego tygodnia. Niestety zgonów jest podobna liczba jak w poprzednim tygodniu, około 570. Nadal utrzymujemy się na szczycie zakażeń. Niestety duża liczba zgonów to nadal pokłosie niezaszczepienia - mówił rzecznik Ministerstwa Zdrowia. 

Dokładnie tydzień temu, 1 grudnia, padł rekord zakażeń w czwartej fali. Odnotowano wówczas 29 064 nowych przypadków. Zmarło 570 osób. We wtorek 7 grudnia, MZ poinformowało o 19 366 zakażeniach i 504 zgonach.

Tego samego dnia przedstawiciele resortu zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego ogłosili pakiet nowych obostrzeń od 15 grudnia – zakładających surowsze limity dostępności do usług i transportu, naukę zdalną w dniach 20 grudnia – 9 stycznia w całym kraju, czy zamknięcie dyskotek i klubów.

RadioZET.pl/Polsatnews.pl

C