Zamknij

Poważny wypadek w pomorskim. Siedem osób rannych. 6-latek zabrany śmigłowcem LPR

03.07.2022 13:16

Sześć osób zostało rannych po zderzeniu trzech samochodów osobowych w miejscowości Gwda Mała w powiecie człuchowskim (woj. pomorskie) - poinformowała straż pożarna.

Wypadek w Gwdzie Małej
fot. Twitter/PSP Człuchów

Jak poinformował w niedzielę rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku Łukasz Płusa, do zderzenia samochodów osobowych doszło w Gwdzie Małej w powiecie człuchowskim przed godz. 10. - Na skutek zdarzenia zostało poszkodowanych sześć osób - dodał Płusa.

Gwda Mała wypadek. 6-latek ewakuowany śmigłowcem

"Zderzenie trzech samochód osobowy. Sześć osób poszkodowanych w tym 2 dzieci. 14 i 6 lat. 6-letni chłopiec zabrany przez LPR do szpitala. Droga całkowicie zablokowana. Na miejscu: 5 zastępów straży pożarnej, śmigłowiec LPR, 5 karetek pogotowia i 2 radiowozy policyjne" - napisano na Twitterze PSP Człuchów.

Jak poinformował portal iszczecinek.pl, wstępnie ustalono, że jeden z samochodów najechał na tył pojazdu poprzedzającego, który następnie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka fordem. Wśród rannych są też dzieci, które jedno z nich przetransportowane zostało śmigłowcem do szpitala.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/iszczecinek