Rozprawa obrońców Puszczy Białowieskiej przed sądem w Hajnówce

Redakcja
09.08.2017 11:19
Rozprawa obrońców Puszczy Białowieskiej przed sądem w Hajnówce
fot. Agnieszka Sadowska/Agencja Gazeta

Sąd w Hajnówce rozpatrzy sprawę ekologów blokujących w Puszczy Białowieskiej dostęp ciężkich maszyn do drzew i wycinkę drzewostanu. Protestujący usłyszeli zarzuty. 

Policja uważa, że 8 czerwca broniący wycinki dopuścili się naruszenia spokoju i porządku publicznego w Czerlonce. Blokujący wjazd ciężkich maszyn zostali wyniesieni siłą z miejsca protestu. Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego. Wezwanie do sądu otrzymało siedem osób. W sumie zarzuty dotyczą około 40 protestujących, zatem procesów przed sądem może być więcej.

Osoby te otrzymały zarzuty z kodeksu wykroczeń, z paragrafu "kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny".

Chodzi o interwencję policji z 8 czerwca 2017 roku. Protestujący przykuli się do maszyn i blokowali wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej. Operacja funkcjonariuszy trwała kilka godzin. W tym czasie wynosili i "odczepiali" demonstrantów.

RadioZET.pl/KM