Zamknij

PO i Nowoczesna na wspólnych listach? To prawdopodobne

Redakcja
22.05.2017 08:25
PO i Nowoczesna na wspólnych listach? To prawdopodobne
fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

- Potrzebna jest współpraca; wystawianie wspólnych kandydatów i wspólnych list jest jak najbardziej prawdopodobne - podkreślił w poniedziałek poseł PO Andrzej Halicki, pytany o możliwość utworzenia wspólnych list wyborczych PO i Nowoczesnej.

Halicki, pytany w poniedziałek w programie Pierwszym Polskiego Radia o możliwość utworzenia wspólnych list wyborczych Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, powiedział, że "potrzebna jest współpraca".

Zagłosuj

Czy popierasz program wyborczy Nowoczesnej?

Liczba głosów:

- Myślę, że i wystawianie wspólnych kandydatów, i wspólnych list jest jak najbardziej prawdopodobne, zobaczymy, jak szeroka będzie ta formuła - dodał polityk Platformy. Dopytywany, czy PO będzie próbowała utworzyć listy kandydatów do wyborów także z Polskim Stronnictwem Ludowym, które "mówi, że raczej takim projektem zainteresowane nie jest", Halicki odpowiedział, że PO rozmawia na ten temat z regionalnymi działaczami PSL i "tak kategoryczne stwierdzenie nie jest uprawnione".

Zobacz także

Pytany o nowy program Nowoczesnej przedstawiony na niedzielnej konwencji partii w Warszawie pod hasłem "Lepsza Polska – cała naprzód", Halicki powiedział, że miał "przyjemność być zaproszonym na konwencję". - Platforma Obywatelska otrzymała zaproszenie - podkreślił poseł. Dodał, że przysłuchiwał się "ofertom programowym" Nowoczesnej.

RadioZET.pl/PAP/MAAL