Zamknij

Polsko-iracki gang przemytników ludzi rozbity przez Straż Graniczną

Redakcja
09.06.2017 12:10
Polsko-iracki gang przemytników ludzi rozbity przez Straż Graniczną
fot. morski.strazgraniczna.pl

Funkcjonariuszom Morskiego Oddziału Straży Granicznej udało się rozbić polsko-iracką grupę przestępczą zajmującą się handlem ludźmi. Jak ustalili śledczy, przemycali pochodzących z Bliskiego Wschodu uchodźców z Grecji przez Polskę do Europy Zachodniej.

Wiadomość o zatrzymaniu przestępców pojawiła się w mediach. – W ramach prowadzonego śledztwa zatrzymano 5 osób oraz przeszukano 8 mieszkań na terenie Warszawy i okolic. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt telefonów komórkowych, komputerowych nośników oraz dokumenty, które są dowodami w sprawie – poinformował PAP rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kpt. Andrzej Juźwiak.

Sukces Straży Granicznej

Zatrzymani, którzy organizowali nielegalny przerzut ludzi, to Irakijczyk, dwóch Polaków oraz dwie Polki. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Szczecinie zatrzymał na co najmniej trzy miesiące grupę w miejscowym areszcie. Tylko jedna osoba wyszła na wolność - została objęta dozorem policyjnym. Złym stanem zdrowia Irakijczyk argumentował brak możliwości spędzenia trzech miesięcy w areszcie.

Śledztwo wykazało, że gang przemytników ludzi dostarczał ludzi samochodami i pociągami, a nawet lotami czarterowymi organizowanymi przez popularne biura podróży.

Przeczytaj, co działo się w Wólce Kosowskiej. Śledczy mówią o "azjatyckiej mafii":

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strazgraniczna.pl/strz