Handlowali narkotykami. Są w rękach policji

Redakcja
21.01.2019 17:08
Handlowali narkotykami. Są w rękach policji
fot. ShutterDivision/Shutterstock

Sześć osób w wieku od 21 do 52 lat podejrzanych o udział w grupie handlującej narkotykami zatrzymali opolscy policjanci. Podczas przeszukań u członków grupy znaleziono prawie półtora kilograma narkotyków – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Na ślad grupy wpadli zajmujący się przestępczością narkotykową policjanci z Olesna. Ze względu na zakres działania grupy do akcji włączono funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu i z komisariatów w Praszce i w Dobrodzieniu.

Wkroczyli do mieszkań podejrzanych

Tego samego dnia i o tej samej godzinie kryminalni, którym towarzyszyły specjalnie przeszkolone psy, wkroczyli do mieszkań podejrzanych. Podczas przeszukań znaleziono prawie półtora kilograma narkotyków – marihuanę, kokainę i dopalacz o nazwie klefedron. W ręce policjantów wpadło także kilkadziesiąt tysięcy złotych, prawdopodobnie pochodzących z przestępstwa, i sprzęt używany przez handlarzy.

Zobacz także

Pięciu mężczyznom i jednej kobiecie w sumie przedstawiono 407 zarzutów, w tym posiadania narkotyków znacznej ilości oraz obrotu nimi. W stosunku do dwóch mężczyzn sąd zastosował areszt tymczasowy. Pozostali członkowie grupy są pod policyjnym dozorem. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Zobacz także

RadioZET/PAP/JZ