Handlarze przemycali przez granicę podróbki za 10 mln złotych

Redakcja
19.04.2018 11:11
Policja
fot. Policja

Ponad 54 tys. podrobionych artykułów zabezpieczyli na terenie Wólki Kosowskiej stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej — podała policja.

Policjanci poszli na wojnę z przemytnikami. Ponad 200 funkcjonariuszy pracowało nad rozpracowaniem siatki przemycającej podrabiane produkty do Polski. W wyniku akcji zatrzymano 12 osób i przejęto nielegalny towar o wartości ok. 10 mln złotych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Podróbki sprzedawano na ponad sześćdziesięciu stoiskach, na prowizorycznym targowisku w Wólce Kosowskiej. Wszystkie produkty miały loga znanych firm. Żaden nie miał ich licencji. Były to: odzież, obuwie, galanteria, kosmetyki i biżuteria. Handlem zajmowali się głównie cudzoziemcy.

zet3

— Funkcjonariusze, likwidując nielegalne targowisko, udaremnili wprowadzenie do obrotu towaru o szacunkowej wartości ok. 10 mln złotych. Takie działania ograniczą podaż nielegalnych, czasami szkodliwych dla zdrowia produktów słabej jakości oraz ograniczą szarą strefę, co powinno skutkować zwiększeniem przychodów skarbu państwa — poinformowała policja.

Zatrzymanym grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

zet3

— Fałszowanie znaków towarowych znanych marek związane jest z idącym niebezpieczeństwem, zagrażającym zdrowiu i życiu. Badania laboratoriów celno-skarbowych wykazują, że do produkcji takich artykułów wykorzystywane są często niebezpieczne materiały i substancje — poinformowała Anna Szczepańska, rzecznik prasowy IAS w Warszawie.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/policja/maal