Gdańsk: Policja rozbiła gang handlarzy sterydami

Redakcja
27.04.2017 11:50
Gdańsk: Policja rozbiła gang handlarzy sterydami
fot. KWP Gdańsk

Policjanci z Gdańska zatrzymali 6 osób handlujących anabolikami i lekami na potencję. Zabezpieczono kilkaset tysięcy sztuk niedozwolonych środków, wartych ponad milion złotych. Dowodzący całą grupą wpadł w ostatnim momencie, już na pokładzie samolotu, gdy próbował uciec za granicę.

Na trop handlarzy sterydami wpadli policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością  KWP w Gdańsku. Grupa 6 osób oferowała sprzedaż nielegalnych środków na internetowych aukcjach i forach. Policjanci utworzyli specjalną grupę śledczą, która rozpracowywała przestępców. W sprawę  zaangażowanych było w sumie ponad 100 funkcjonariuszy.

Jak informował Michał Sienkiewicz z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w wyniku przeszukania kilkudziesięciu mieszkań na Pomorzu, Lubelszczyźnie, Mazowszu i Małopolsce zatrzymano łącznie trzech mężczyzn i trzy kobiety w wieku od 22 do 47 lat. Główny podejrzany wpadł na pokładzie samolotu w Gdańsku, skąd chciał uciec za granicę. Wszystkim grozi kara do 8 lat więzienia. Wobec dwóch mężczyzn, w tym 47-latka, którego policja uznaje za kierującego całą grupą, został zastosowany tymczasowy areszt.

RadioZET.pl/PAP/KWP Gdańsk/strz