Członek gangu zatrzymany za handel narkotykami. Grozi mu nawet kilkanaście lat więzienia

Redakcja
25.02.2019 10:42
Członek gangu zatrzymany za handel narkotykami. Grozi mu nawet kilkanaście lat więzienia
fot. Damian KLAMKA/East News

Krakowscy policjanci zatrzymali 33-latka – kolejnego podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości środków odurzających.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Według ustaleń śledczych mężczyzna zajmował wysoką pozycję w strukturze gangu, w którego skład wchodzili pseudokibice jednego z krakowskich klubów piłkarskich. Grupa przestępcza trudniła się handlem narkotykami. Zabronione substancje trafiały do odbiorców z Krakowa oraz ościennych powiatów – poinformował w poniedziałek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Został aresztowany na trzy miesiące

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłej kary 12,5 tys. zł. Mężczyzna jest podejrzany o wprowadzenie na czarny rynek co najmniej 1450 g suszu konopi indyjskich.

Zobacz także

W prokuraturze zatrzymany usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających, a sąd zdecydował o jego tymczasowym, trzymiesięcznym aresztowaniu. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

To już 29. osoba zatrzymana w tej sprawie. W styczniu tego roku policjanci zatrzymali dziesięciu mężczyzn i kobietę podejrzanych o posiadanie oraz o wprowadzanie do obrotu środków odurzających. Pięć z tych osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Zobacz także

We wrześniu ubiegłego roku w mieszkaniach i lokalach głównie na terenie Nowej Huty zatrzymanych zostało kilkanaście osób powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców, którzy zaangażowani byli w przestępczy proceder. Grupa wprowadzała do obrotu duże ilości marihuany oraz amfetaminy, czerpiąc z tego korzyści finansowe. Grupę stanowili ludzie w wieku od 21 do 28 lat. Wówczas 11 osób usłyszało zarzuty, decyzją sądu czterech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, a pozostałych objęto policyjnym dozorem.

RadioZET/PAP/JZ