Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce
Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce
Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce
Zamknij

Członek gangu zatrzymany za handel narkotykami. Grozi mu nawet kilkanaście lat więzienia

Redakcja
25.02.2019 10:42
Członek gangu zatrzymany za handel narkotykami. Grozi mu nawet kilkanaście lat więzienia
fot. Damian KLAMKA/East News

Krakowscy policjanci zatrzymali 33-latka – kolejnego podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości środków odurzających.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Według ustaleń śledczych mężczyzna zajmował wysoką pozycję w strukturze gangu, w którego skład wchodzili pseudokibice jednego z krakowskich klubów piłkarskich. Grupa przestępcza trudniła się handlem narkotykami. Zabronione substancje trafiały do odbiorców z Krakowa oraz ościennych powiatów – poinformował w poniedziałek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Został aresztowany na trzy miesiące

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłej kary 12,5 tys. zł. Mężczyzna jest podejrzany o wprowadzenie na czarny rynek co najmniej 1450 g suszu konopi indyjskich.

Zobacz także

W prokuraturze zatrzymany usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających, a sąd zdecydował o jego tymczasowym, trzymiesięcznym aresztowaniu. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

To już 29. osoba zatrzymana w tej sprawie. W styczniu tego roku policjanci zatrzymali dziesięciu mężczyzn i kobietę podejrzanych o posiadanie oraz o wprowadzanie do obrotu środków odurzających. Pięć z tych osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Zobacz także

We wrześniu ubiegłego roku w mieszkaniach i lokalach głównie na terenie Nowej Huty zatrzymanych zostało kilkanaście osób powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców, którzy zaangażowani byli w przestępczy proceder. Grupa wprowadzała do obrotu duże ilości marihuany oraz amfetaminy, czerpiąc z tego korzyści finansowe. Grupę stanowili ludzie w wieku od 21 do 28 lat. Wówczas 11 osób usłyszało zarzuty, decyzją sądu czterech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, a pozostałych objęto policyjnym dozorem.

RadioZET/PAP/JZ