Zamknij

Córka Pawła Kukiza przeszła operację. Polityk pokazał przerażające zdjęcia

15.07.2019 09:28
Paweł Kukiz
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Hania Kukiz, nastoletnia córka Pawła Kukiza, przeszła operację przeszczepu nerki. Polityk opublikował w mediach społecznościowych zdjęcia szpitala, w którym operowano jego córkę. Budynek jest w opłakanym stanie. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Hania Kukiz była operowana w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w centrum Warszawy. Placówka istnieje od 1901 roku. „W okresie II wojny światowej szpital stanowił schronienie dla żołnierzy Państwa Podziemnego. W trakcie okupacji na terenie szpitala odbywało się także tajne nauczanie studentów medycyny” – przypomina Paweł Kukiz. 

Polityk postanowił opublikować w mediach społecznościowych kilka zdjęć szpitala. Budynek jest w opłakanym stanie i wymaga remontu. 

„Centrum Warszawy, stolicy blisko 40 milionowego kraju. I uwaga – wejście od ulicy Nowogrodzkiej. Tak, tej słynnej ulicy na której mieści się Biuro Jedynie Słusznej Partii Prawdziwie Kochającej Polskę i Polaków. Partii »DAJĄCEJ«! Jak już tak »DAJCIE« (z naszych pieniędzy), to »DAJCIE« przed wyborami chociaż na dach w tym szpitalu, dopóki jeszcze się nie zawalił. I zróbcie to choćby w trosce o PiS-owskie biura na Nowogrodzkiej utrzymywane z naszej kasy, bo wam jeszcze sąsiadujący z wami szpital waląc się przysypie papiery ze wspaniałymi z pewnością (bo jakże inaczej) planami »naprawy Służby Zdrowia«…” – napisał na Facebooku. 

„Nie odpowiadajcie mi, PiSowcy, że to »wina Tuska«. Bo nie tylko. Swoje też weźcie na klatę. Bo wspólnie z Platformą bronicie tego postbolszewickiego ustroju, który wam daje luksusowe życie za kasę Polaków. I kosztem zdrowia i życia Polaków jesteście w stanie operować tematem zdrowia na »wynik wyborczy« [...] Każda partia traktuje ten temat jako »paliwo wyborcze« i środek do celu, jakim jest zawładnięcie spółek państwa, by potem poobsadzać w nich swoje rodziny. Kosztem ludzkiego zdrowia” – dodał. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Facebook