Zamknij

Nie żyje 5-letnia Hania ''Hanka Firanka''. Urodziła się w wyniku błędu in vitro

22.10.2019 20:28
Hania Malinowska
fot. Hania Malinowska z ojcem

Hania Malinowska nie żyje. Dziewczynka, której historią żyła cała Polska, zmarła w wieku 5 lat. ''Pamiętajcie o Hani, bo dała świadectwo - świadectwo miłości i walki!'' - zaapelował w mediach społecznościowych jej ojciec. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Hania Malinowska przyszła na świat blisko sześć lat temu. Dziewczynka padła ofiarą pomyłki podczas procedury zapłodnienia in vitro. Lekarze połączyli nasienie jej ojca z komórką jajową obcej kobiety. Hania urodziła się z ciężką chorobą genetyczną - zespołem Schinzela-Giediona. Na świecie żyje tylko garstka dzieci z takim zespołem. 

Hania cierpiała na wiele dolegliwości, począwszy od ciężkiej padaczki lekoopornej, głębokiego opóźnienia psychoruchowego, częstych infekcji w układzie moczowym po zapalenia płuc.

Historia małej Hani poruszyła całą Polskę. W mediach społecznościowych powstał profil "Przygody Hanki Firanki", gdzie rodzice relacjonowali swoje życie z małą Hanią. 

Hania Malinowska nie żyje. ''Hanka Firanka'' miała 5 lat 

Hania Malinowska zmarła w niedzielę, 20 października o godzinie 23:15. Smutną informację przekazał jej tata. 

Przygody Hanki Firanki... każda przygoda się kiedyś kończy. raz jak u Kopciuszka happy endem, raz zupełnie odwrotnie. Wczoraj o godzinie 23:15, nasza Hania zakończyła swoją ziemską podróż. wybrała czas i miejsce... w ciepłym domu, który zawsze staraliśmy się jej stworzyć, w ramionach mamy, która kocha jak nikt inny i bez bólu, którym była naznaczona od pierwszego dnia swoich narodzin. Mały Dzik, bo tak uwielbiałem do niej mówić, musiał się poddać, przeszedł w co wierzę na „lepszą stronę mocy”. Zostaje pustka i pęknięte serce. Pamiętajcie o Hani, bo dała świadectwo - świadectwo miłości i walki! O terminie ostatniego Jej pożegnania, napiszę jutro! 

Łukasz Malinowski

Zobacz także

RadioZET.pl