Hanna Gronkiewicz-Waltz odpowiada komisji weryfikacyjnej: Niech nie udają, nie kłamią (...) Jaki ma określony cel

22.12.2017 15:14

Członkowie komisji weryfikacyjnej wprowadzają w błąd opinię publiczną. Zgodnie z prawem byłam wyłączona z rozstrzygania ws. Noakowskiego 16 - oświadczyła w piątek prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Patryk Jaki ma określony cel: zostać prezydentem Warszawy - dodała. 

Hanna Gronkiewicz-Waltz odpowiada komisji weryfikacyjnej: Niech nie udają, nie kłamią (...) Jaki ma określony cel fot. PAP
Zagłosuj

Jak oceniasz pracę komisji?

Komisja weryfikacyjna uznała w piątek, że decyzja reprywatyzacyjna z 2003 r. ws. Noakowskiego 16, została podjęta z naruszeniem prawa i zdecydowała o nałożeniu na beneficjentów reprywatyzacji obowiązek zwrotu równowartości nienależnego świadczenia w wysokości ponad 15 mln zł.

Komisja wskazała w uzasadnieniu decyzji, że umowa sprzedaży z grudnia 1945 r., na podstawie której nabyto prawo własności nieruchomości, została oparta o sfałszowane dokumenty. Nie doszło do skutecznego nabycia tych praw. - W konsekwencji spadkobiercy rzekomych nabywców, nie powinni uzyskać statusu stron postępowania reprywatyzacyjnego - powiedział Patryk Jaki.

- Pytam, pana Jakiego i członków komisji, którzy dzisiaj tak radośnie zeznawali i ogłaszali swoją decyzję, dlaczego komisja nie przesłuchała żadnego z byłych burmistrzów? Boją się, że coś usłyszą niewygodnego dla burmistrzów PiS? - pytała prezydent stolicy.

Gronkiewicz-Waltz pytała też, jak można wytłumaczyć fakt, że żaden urzędnik, który tę decyzję przygotował, podpisał, nie został przesłuchany. - To nie byli moi urzędnicy. Jedynym z przesłuchanych spadkobierców, których jest kilkunastu, który był wezwany, był mój mąż - powiedziała.

- Członkowie komisji wprowadzają w błąd opinię publiczną twierdząc, że nagle nie obowiązuje mnie art. 25 paragraf 1 Kodeksu postępowania administracyjnego, który mówi, że z mocy prawa jest się wyłączonym z rozstrzygania w sprawie (...) rodziny - oświadczyła prezydent stolicy na konferencji prasowej. - Niech nie udają, nie kłamią, że nie ma takiego przepisu - podkreśliła.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń