Zamknij

Hanna Gronkiewicz-Waltz w Radiu ZET: odwołam się od umorzenia ws. „politycznych aktów zgonu”

Redakcja
20.01.2019 10:03
Hanna Gronkiewicz-Waltz w Radiu ZET: odwołam się od umorzenia ws. „politycznych aktów zgonu”

Chętnie odwołam się od umorzenia w sprawie „politycznych aktów zgonu – mówi w Radiu ZET Hanna Gronkiewicz-Waltz, była prezydent Warszawy. Zapowiada też pozew przeciwko TVP i autorom animacji „Plastusie”. Według niej film nosił „wyraźne oznaki oszczerstwa, pomówienia, zniesławienia”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W rozmowie z Joanną Komolką Hanna Gronkiewicz-Waltz podkreśliła, że wszelkie pogróżki pod adresem osób publicznych, takich jak prezydenci miast powinny być ścigane z oskarżenia publicznego.

– Powinna być do tego oddelegowana grupa prokuratorów, żeby to się nie powtarzało. Na pewno nie powinni umarzać takich rzeczy, jak te nasze akty. Ważna jest nieuchronność kary. Po mordzie Pawła Adamowicza już wiemy, że to nie jest przesada – mówi była prezydent Warszawy.

Zwróciła uwagę, że nakręcanie atmosfery, także w różnych mediach, powoduje, że osoby chore psychicznie stają się agresywne. Pytana o ochronę, o którą miała zwrócić się do szefa MSWiA po agresywnym zachowaniu, którego ostatnio doświadczyła na uczelni, odpowiedziała, że jest już po rozmowie z Joachimem Brudzińskim.

Była prezydent Warszawy w Radiu ZET zadeklarowała, że zamierza w najbliższym czasie występować z pozwami przeciwko różnym działaniom, w tym przeciwko autorom filmu wyemitowanego w TVP.

– Jestem po rozmowie z adwokatem i w tym tygodniu napiszę pozew. (…) Najpierw karny, bo to jest za mocne. To ma wyraźne oznaki oszczerstwa, pomówienia, zniesławienia – podkreśliła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Dodała, że od teraz nie będzie już niczego puszczać płazem, bo wcześniej, jako prezydent, nie miała na reagowanie czasu.

Więcej na radiozet.pl