Zamknij

Kandydat Kukiz'15 ogłosił hasło wyborcze

Redakcja
07.09.2018 14:54
Kandydat Kukiz'15 ogłosił hasło wyborcze
fot. Rafał Guz/PAP

"Potrafisz Warszawo" to hasło kandydata ruchu Kukiz'15 na prezydenta stolicy Marka Jakubiak. Polityk przedstawił również główne założenia swojego programu, które dotyczą między innymi tożsamości Warszawy i polityki mieszkaniowej miast.

Jakubiak ogłosił swoje hasło wyborcze - "Potrafisz, Warszawo" - na piątkowej konferencji prasowej. Nawiązuje ono do hasła ruchu Kukiz'15 "Potrafisz Polsko!", które było wykorzystywane podczas kampanii prezydenckiej Pawła Kukiza w 2015 r. i kampanii parlamentarnej w tym samym roku.

Elementy programu Jakubiaka

Kandydat przedstawił tez główne tezy programu ruchu Kukiz'15 dla Warszawy. Są to między innymi: "Mieszkania są wasze", która zakłada przywrócenie preferencyjnego wykupu mieszkań komunalnych za 10 proc. ich wartości, a także "Przywróćmy tożsamość Warszawie", która dotyczy między innymi propozycji odbudowy zburzonego podczas II wojny światowej Pałacu Saskiego, czy uznanie za cmentarz wojenny terenu Reduty Ordona.

Zobacz także

Kolejne punkty programu, opatrzone hasłami: "Twoje smart city", "Warszawa bez korków", "Warszawa bez wykluczeń" i "Zarabiaj w Warszawie", będą przedstawiane i rozwijane na osobnych konferencjach prasowych.

W piątek przedstawiono również sztab wyborczy kandydata Kukiz'15 na prezydenta stolicy. W jego skład weszli m.in. kandydatki do Rady Warszawy: Lidia Sankowska-Grabczuk z Prawicy Rzeczypospolitej, która będzie pełnić funkcję rzecznik oraz Żaneta Jarząb, ponadto bliscy współpracownicy Jakubiaka: Piotr Bryczkowski i Tomasz Bartosiak oraz działaczka Kukiz'15 Jolanta Solarz. W sztabie jest także wiceprezes Browarów Regionalnych Jakubiak Irmina Ochenkowska, która prywatnie jest partnerką Marka Jakubiaka.