Minister Kowalczyk na spotkaniu z wyborcami. Mówi, jak długo PiS będzie rządzić Polską

Redakcja
13.05.2018 20:45
Jarosław Kaczyński
fot. Jacek Dominski/REPORTER

Jestem przekonany, że PiS będzie rządzić co najmniej 12 lat, więc jeszcze dwie kadencje przed nami – ocenił w niedzielę w Opocznie (Łódzkie) minister środowiska Henryk Kowalczyk. Dlatego – jak dodał – proponowane przez rząd programy muszą być "odpowiedzialne".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kowalczyk odwiedził w niedzielę Opoczno w ramach cyklu spotkań polityków PiS pod hasłem "Polska jest jedna".

Chcemy rozliczyć się dotychczasowych rządów Prawa i Sprawiedliwości. Wykazać, że byliśmy pierwszym od wielu, wielu lat rządem, który bardzo poważnie realizuje swoje deklaracje wyborcze. Chcemy też przedstawić pogram na najbliższy czas, ale myślę, że w dyskusji wynikną zamierzenia na dalsze lata, na następną kadencję. Jestem przekonany, że Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić, jak niektórzy mówią, co najmniej 12 lat, więc jeszcze dwie kadencje przed nami – oświadczył minister podczas konferencji prasowej przed spotkaniem z wyborcami.

Dlatego – jak dodał - proponowane przez rząd programy muszą być "odpowiedzialne" i konsekwentnie realizowane.

Sukcesy PiS, krytyka PO-PSL

Podczas swojego wystąpienia szef resortu środowiska wskazywał na wiele sukcesów obecnego rządu, krytykując jednocześnie działania poprzedników z PO-PSL. Wśród zrealizowanych deklaracji wyborczych wymienił: szybkie wprowadzenie programu 500 plus, obniżenie wieku emerytalnego, usunięcie zapisu o zabieraniu dzieci rodzinom z powodu ubóstwa, wprowadzenie reformy edukacji, ograniczenie sprzedaży ziemi cudzoziemcom, zwiększenie wydatków na obronność kraju.

Zobacz także

Zwracał również uwagę na uszczelnienie systemu podatkowego, spadek bezrobocia oraz wzrost gospodarczy. - Niektóre programy były dość kosztowne, ale to nie są koszty, lecz inwestycja, jak m.in. słynne 500 plus" – przyznał minister. Dodał, że widać już efekty programu w zwiększaniu demografii. "Wiele rzeczy można zmienić, jeśli następuje uczciwe rządzenie – przekonywa.

Przybliżył też nowe propozycje obecnego gabinetu, tzw. piątkę Morawieckiego, a także program przeciwdziałania smogowi "Czyste powietrze", z którego – jak zapewnił – skorzysta m.in. Opoczno.

RadioZET.pl/PAP/DG