Zamknij

Tragedia w rodzinie Jarosława Sellina. Poseł PiS jest w żałobie

02.08.2022 11:13

Nie żyje Henryk Sellin, opozycjonista w czasach PRL i ojciec posła PiS i wiceministra kultury Jarosława Sellina. Polityk przekazał, że pogrzeb odbędzie się w sobotę.

Jarosław Sellin
fot. Michal Dubiel/REPORTER

Jarosław Sellin poinformował na Facebooku o śmierci swojego ojca, Henryka Sellina. “Z wielkim smutkiem informuję, że dzisiaj w nocy w wieku 86 lat odszedł mój ojciec Henryk. Proszę o modlitwę za duszę zmarłego taty” - napisał w poniedziałek na Facebooku poseł PiS.

Pogrzeb Henryka Sellina odbędzie się 6 sierpnia. Modlitwa różańcowa w intencji zmarłego rozpocznie się o godz. 10 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Starej Rumi. Msza pogrzebowa odbędzie się pół godziny później. O godz. 11:30 kondukt pójdzie na pobliski cmentarz.

Jarosław Sellin poinformował o śmierci swojego ojca Henryka

Henryk Sellin pochodzi z Wejherowa. W połowie lat 60. przeprowadził się z rodziną do Gdyni, gdzie przez wiele lat pracował w stoczni. W 1972 rodzina Sellinów zamieszkała w Gdańsku, na Przymorzu. Ojciec wiceministra kultury był uczestnikiem ważnych historycznych wydarzeń. Brał udział m.in. w strajku w sierpniu 1980 roku. 

Więcej o życiu Henryka Sellina możemy dowiedzieć się ze strony jego syna. “Mój ojciec utrzymywał mnie i moich dwóch braci pracując całe życie w Stoczni Gdyńskiej. Był uczestnikiem powstania w grudniu 1970 r. (moje pierwsze świadome wspomnienie z życia publicznego) i strajku w sierpniu 1980 r.” - napisał na swojej stronie poseł PiS.

RadioZET.pl