Zamknij

Hit internetu! Zbiórka pieniędzy na jedzenie dla Mateusza Kijowskiego

Redakcja
27.11.2017 19:14
Hit internetu! Zbiórka pieniędzy na jedzenie dla Mateusza Kijowskiego
fot. Archiwum RadioZET.pl

To nie żart. Na portalu zrzutka.pl, gdzie zbiera się środki głównie dla chorych i potrzebujących, zorganizowano zbiórkę pieniędzy dla skompromitowanego lidera KOD Mateusza Kijowskiego. Wydarzenie oznaczono hasłem „Stypendium Wolności – Mateusz, zostań w Polsce!”.

Wydawałoby się, że lider KOD nie zdoła skompromitować się bardziej, niż miało to miejsce, gdy na jaw wyszły kontrowersyjne przelewy za „usługi informatyczne”. Na konto Mateusza Kijowskiego – jak podaje „Onet” i „Rzeczpospolita” - wpływało co miesiąc ponad 15 tys. złotych. Pieniądze te pochodziły głównie ze zbiórek na imprezach organizowanych przez KOD.

Zagłosuj

Uważasz, że zdrowy, bezrobotny 48-latek M.Kijowski ma jakiekolwiek poczucie wstydu?

Liczba głosów:

Zbiórka dla bezrobotnego 48-latka

Tymczasem na portalu zrzutka.pl pojawiła się zbiórka gotówki dla Kijowskiego. – Mateusz nie może znaleźć w Polsce zatrudnienia. Nie jest w stanie wywiązywać się ze swoich zobowiązań finansowych, a przecież wcześniej żył jak każdy z nas  – czytamy na stronie zbiórki.

Szczyt żenady

Organizator zbiórki wylicza zalety przekazania Kijowskiemu pieniędzy. Celem zbiórki jest 25 tys. złotych. – To pozwoliłoby mu zostać z nami i nadal nas wspierać w obronie podstawowych wartości demokratycznych w Polsce, w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego – czytamy na zrzutka.pl

Trzy dni temu publikowaliśmy fragmenty wywiadu lidera KOD dla NaTemat. – Jestem w bardzo złej sytuacji, poważanie rozważam emigrację – mówił Mateusz Kijowski.

Cel: 25 000 złotych

Sprawa zbiórki pieniędzy dla zdrowego 48-latka bulwersuje tym bardziej, że na portalu zrzutka.pl internauci zbierają pieniądze głównie na leczenie ciężko chorych, potrzebujących pacjentów. Co ciekawe, znaleźli się już ludzie, którzy przelali pieniądze „na szczytny cel”. Po kilku godzinach na koncie zbiórki było już ponad 3 tys. złotych.

Zobacz także

RadioZET.pl/zrzutka.pl/strz