Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Hodowca znęcał się nad psami. Oburzająca decyzja sądu

08.02.2018 17:40
xxx wiadomosci

Sadystyczny hodowca owczarków belgijskich został skazany za ekstremalne zaniedbywanie swoich czworonogów. Sąd drugiej instancji uniewinnił go od zarzutów i nakazał, aby psy wróciły do niego. Z tą decyzją nie zgadzają się obrońcy praw zwierząt i setki internautów.

Hodowca znęcał się nad psami. Oburzająca decyzja sądu fot. Facebook
Zagłosuj

Uważasz, że uda się uratować psy, aby nie wracały do swojego oprawcy?

Sąd Rejonowy skazał Zenona M. za to, że nie karmił swoich psów i trzymał je w skandalicznie złych warunkach. Zwierzęta leżały w swoich odchodach w pomieszczeniu zawalonym śmieciami. Po interwencji Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt owczarki zostały M. odebrane.

Jeden sąd skazał, drugi uniewinnił

We wtorek 6 lutego Inspektorat poinformował, że zgodnie z decyzją sądu II instancji psy muszą wrócić do hodowli „Leśny Raj” w Nowej Świdnicy, gdzie przeżywały katusze. — Nie mamy jakichkolwiek możliwości prawnych, by uratować zwierzęta, które na dniach zostaną odebrane przez właściciela ze Schroniska Przylasek — czytamy na facebookowym koncie Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Zwierzęta wracają do oprawcy

Obrońcy zwierząt są załamani decyzją sądu. — Jeszcze niedawno wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku — Sąd Rejonowy w Lubaniu w swoim wyroku uznał Zenona M. winnego tego, że mężczyzna znęcał się nad swoimi zwierzętami i orzekł przepadek wszystkich owczarków belgijskich. Właściciel psów nie zgadzając się z wyrokiem, odwołał się od niego, a Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uniewinnił go i nakazał zwrot wszystkich zwierząt do kata — pisze „DIOZ”.

Jak podaje Wirtualna Polska, jedyną szansą jest złożenie wniosku do Zbigniewa Ziobry o kasację do Sądu Najwyższego.

Zdjęcia z pseudo hodowli „Leśny Raj” mówią same za siebie:

RadioZET.pl/eluban.pl/WP.pl/strz

Oceń