Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dramatyczne nagranie z fermy drobiu. „Tak jak Hitler do Oświęcimia wysyłał...” [WIDEO]

14.06.2018 08:30
xxx wiadomosci

– Tak masz robić – mówi pracownik fermy drobiu i rzuca małym kurczakiem o metalowy element. Organizacja „Otwarte Klatki” opublikowała poruszające nagranie z fermy drobiu. Do prokuratury trafiło także zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. 

Ferma drobiu fot. YouTube screen/Otwarte Klatki

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Film z Fermy Drobiu Magdalena Lisiak w Sidłowie w województwie lubuskim opublikowano we wtorek w mediach społecznościowych. Sprawę opisał w środę „Dziennik Gazeta Prawna”. Jak dowiadujemy się z artykułu, jeden z pracowników stowarzyszenia pracował na fermie przez sześć tygodni. Tyle trwa pełny okres chowu brojlerów.

Na nagraniu widać, jak jednodniowe pisklęta są przywożone na fermę w plastikowych skrzynkach. Później następuje selekcja i usunięcie najsłabszych. Zwierzęta zabija się uderzeniem o metalowy element wyposażenia lub wiaderko.

– Tak jak Hitler do Oświęcimia wysyłał, tak samo ty tu wysyłasz – słychać na nagraniu. Gdy kurczaki są już duże, trafiają do ubojni, a później do sklepów.

Dramatyczne nagranie z fermy drobiu: 

Jak czytamy w „DGP”, zdaniem stowarzyszenia Otwarte Klatki na fermie w lubuskim doszło do czynności noszących znamiona znęcania się nad zwierzętami. W sprawie złożono zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. 

Stowarzyszenia Otwarte Klatki zbiera podpisy pod petycją do ministra rolnictwa o poprawę warunków życia kurczaków. PODPISZ petycję, jeśli chcesz z tym walczyć. 

RadioZET.pl/''DGP''/DG 

Oceń