Zamknij

Polska liderem homofobii w Unii Europejskiej. "Przerażająca rzeczywistość"

14.05.2020 12:14
Polska liderem homofobii w Unii Europejskiej. "Przerażająca rzeczywistość"
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Polska homofobicznym liderem Unii Europejskiej. Ten niechlubny tytuł zyskaliśmy w najważniejszym europejskim rankingu, dotyczącym badań poziomu równouprawnienia osób LGBT. Na ostatnim miejscu w Europie uplasowała się Malta, jednak to nasz kraj znalazł się najniżej wśród państw UE.

Homofobia w Polsce postępuje – zauważa Kampania Przeciw Homofobii i publikuje wyniki ILGA Europe, czyli najważniejszego europejskiego rankingu, który nada poziom równouprawnia osób LGBT – osób homoseksualnych, biseksualnych, trasnpłciowych i interpłciowych.

Należy zdecydowanie podkreślić, że badania nie dotyczy opinii publicznej. W sporządzaniu rankingu analizuje się praktykę prawną i prawodawstwo, którą stosują poszczególne państwa wobec osób LGBT.

Zobacz także

Badanie dzieli się na 6 kategorii: równość i zakaz dyskryminacji; rodzina; wolność zgromadzeń, zrzeszania i ekspresji; przestępstwa z nienawiści i mowa nienawiści; uzgadnianie płci i integralność cielesna; prawo do azylu.

Zobacz także

homofobia
fot.

kph.org

Polska liderem homofobii w UE

Latami Polska zajmowała w tym badaniu przedostatnią pozycję. Jak jednak podaje KPH, w tym roku się to diametralnie zmieniło. Spadliśmy na ostatnie miejsce, zyskując tym samym kompromitujący tytuł największego homofoba w UE.

Zobacz także

- komentuje dyrektor Kampanii Przeciw Homofobii, Slava Melnyk.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/kph.org

C