Tusk stanie przed kolejną komisją śledczą? „Wiele na to wskazuje”

Redakcja
10.12.2018 09:30
Tusk stanie przed kolejną komisją śledczą? „Wiele na to wskazuje”
fot. A.Iwanczuk/Reporter

– Wiele wskazuje na to, że Donald Tusk będzie wezwany jako świadek na posiedzenie komisji śledczej ds. VAT – mówił w poniedziałek w programie „Graffiti” w Polsat News szef tej komisji, Marcin Horała (PiS).

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Horała nie wykluczył, że komisja będzie chciała spytać byłego premiera, „czy miał wiedzę, czy go informowali, czy interesował się w ogóle tą sprawą”.

– Wiele wskazuje na to, że Donald Tusk wezwany przynajmniej w roli świadka będzie, żeby opowiedział o swoim stanie wiedzy – mówił Horała.

Zobacz także

Dodał, że jeżeli były premier będzie wezwany, „to pewnie pod koniec prac komisji, żeby zweryfikować inne informacje zebrane w toku prac”.

W poniedziałek komisja śledcza ds. VAT ma przesłuchać ministra finansów za rządów PO-PSL Jana Vincenta Rostowskiego.

– Pan Jan Vincent Anthony, Anthony Vincent, jednym z problemów, jakie mamy, jest, jak się pan Rostowski nazywa, też przecież bardzo kluczowy i podejrzewam, że przynajmniej jeszcze raz, pod koniec prac komisji, będzie (ponownie) wezwany poza tym dzisiejszym przesłuchaniem – powiedział Horała.

Zobacz także

Rostowski będzie zeznawał jako świadek w postępowaniu badającym, czy w latach 2007-2010 w instytucjach publicznych nie nastąpiły zaniedbania, które doprowadziły do uszczuplenia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego. Luka z tego tytułu jest szacowana nawet na około 260 mld zł.

RadioZET.pl/PAP/BM