Zamknij

Horror pod Myszkowem. Sadysta porwał, więził i gwałcił 22-latkę

26.10.2022 12:36

Policjanci z Myszkowa, wspierani przez kontrterrorystów z Katowic, zatrzymali 45-latka. Mężczyzna jest podejrzany o bezprawne przetrzymywanie 22-latki, jej zgwałcenie oraz posiadanie i udzielanie narkotyków.

Myszków. Porwanie 22-latki
fot. Policja z Myszkowa

W niedzielę (23 października) policja otrzymała zgłoszenie o bezprawnym przetrzymywaniu 22-letniej mieszkanki Żarek w jednym z ośrodków wypoczynkowych na terenie powiatu myszkowskiego. Śledczy szybko ustalili, że sprawcą jest 45-latek dobrze znany myszkowskiej policji.

Myszków. Porwanie 22-latki

Niebezpieczny mężczyzna był wielokrotnie zatrzymywany, poszukiwany i odsiadywał wyroki za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu. Młoda kobieta była więziona przez cztery dni. O swoim porwaniu 22-latce udało się za pomocą komunikatora powiadomić znajomych.

Działania na miejscu, gdzie przetrzymywana była kobieta trwały przez całą noc. W poniedziałek przy wsparciu kontrterrorystów z Katowic doszło do zatrzymania przestępcy. Odbita z rąk 45-letniego oprawcy kobieta bezpiecznie wróciła do domu.

45-latek więził i gwałcił 22-latkę

45-latek trafił do policyjnego aresztu. We wtorek prokurator przedstawił mu pięć zarzutów: pozbawienia kobiety wolności, udzielanie jej środków psychotropowych, wykorzystania jej stanu odurzenia i doprowadzenia jej do obcowania płciowego, a także nękania jej oraz posiadania narkotyków – amfetaminy i marihuany.

Prokurator wystąpił z wnioskiem o aresztowanie podejrzanego. Jeszcze w środę sąd podejmie w tej sprawie decyzję. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP