Zamknij

Horror w Lublinie. Firma pogrzebowa pomyliła zwłoki

Redakcja
05.04.2017 08:57
Horror w Lublinie. Firma pogrzebowa pomyliła zwłoki
fot. hadeslublin.pl

Przecież to nie jest mój mąż! – krzyknęła mieszkanka Lublina, gdy w domu pogrzebowym na Majdanku chciała ostatni raz pożegnać swojego zmarłego męża. Pracownicy firmy pogrzebowej natychmiast rozpoczęli poszukiwania właściwego ciała, niestety nie udało się to, gdyż zostało już wcześniej skremowane.

Trudno uwierzyć w to, co wydarzyło się w Lublinie. Kobieta chciała pożegnać swojego zmarłego męża, a jego ciało od dawna było już w urnie. W wyniku bardzo niefortunnej pomyłki skremowano nie to ciało. – To przez nieuwagę jednego z pracowników – tłumaczył się Krzysztof K., pracownik firmy pogrzebowej. – Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Prawdopodobnie doszło też do zbezczeszczenia zwłok – komentuje Agnieszka Kępka, rzecznika prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Oskarżony prawdopodobnie usunął kartkę z danymi identyfikującymi zwłoki, by następnie stworzyć nowy dokument. Niestety obie kartki zostały ze sobą zamienione, w konsekwencji czego skremowany został mężczyzna, którego rodzina oczekiwała na tradycyjny pogrzeb.

Sprawa jest rozwojowa, ponieważ Krzysztof K. nie przyznaje się do winy i złożył zupełnie odmienne zeznania.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/strz