Horror w Lublinie. Firma pogrzebowa pomyliła zwłoki

05.04.2017 08:57

Przecież to nie jest mój mąż! – krzyknęła mieszkanka Lublina, gdy w domu pogrzebowym na Majdanku chciała ostatni raz pożegnać swojego zmarłego męża. Pracownicy firmy pogrzebowej natychmiast rozpoczęli poszukiwania właściwego ciała, niestety nie udało się to, gdyż zostało już wcześniej skremowane.

Horror w Lublinie. Firma pogrzebowa pomyliła zwłoki fot. hadeslublin.pl

Trudno uwierzyć w to, co wydarzyło się w Lublinie. Kobieta chciała pożegnać swojego zmarłego męża, a jego ciało od dawna było już w urnie. W wyniku bardzo niefortunnej pomyłki skremowano nie to ciało. – To przez nieuwagę jednego z pracowników – tłumaczył się Krzysztof K., pracownik firmy pogrzebowej. – Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Prawdopodobnie doszło też do zbezczeszczenia zwłok – komentuje Agnieszka Kępka, rzecznika prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Oskarżony prawdopodobnie usunął kartkę z danymi identyfikującymi zwłoki, by następnie stworzyć nowy dokument. Niestety obie kartki zostały ze sobą zamienione, w konsekwencji czego skremowany został mężczyzna, którego rodzina oczekiwała na tradycyjny pogrzeb.

Sprawa jest rozwojowa, ponieważ Krzysztof K. nie przyznaje się do winy i złożył zupełnie odmienne zeznania.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/strz

Oceń
Tagi