Hoss (podejrzany o kierowanie gangiem wnuczkowym) ma trafić do aresztu

Redakcja
16.02.2017 14:31
Hoss (podejrzany o kierowanie gangiem wnuczkowym) ma trafić do aresztu
fot. PAP

Arkadiusz Ł. pseudonim Hoss trafi do więzienia. Jest podejrzany o kierowanie grupą przestępczą wyłudzającą pieniądze metodą na wnuczka.

Warszawski Sąd Okręgowy uwzględnił tym samym zażalenie prokuratury dotyczące niezaaresztowania Hossa przez sąd niższej instancji.

Decyzja jest skutkiem zamkniętego posiedzenia w Sądzie Okręgowym w Warszawie, w którym uczestniczyli prokurator i obrońca "Hossa". Mężczyzna podejrzanego o cztery oszustwa na kwotę ponad 1,4 mln zł. Obrońca, mec. Aleksander Kowzan powiedział też PAP, że złoży zażalenie na czwartkową decyzję. O 15.15 sąd ma szerzej poinformować o motywach swej decyzji.

Arkadiusz Ł. został zatrzymany na początku lutego na warszawskiej Woli. Według śledczych mężczyzna jest pomysłodawcą jednej z najpopularniejszych metod oszustw - na tzw. wnuczka i liderem jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się tym procederem. Jej członkowie - jak wynika ze śledztwa - mają na swoich kontach wielomilionowe wyłudzenia; średnio, przy jednorazowych oszustwach były to kwoty sięgające 40-50 tys. euro.

Prokuratura wnioskowała o jego aresztowanie. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa nie uwzględnił jednak tego wniosku. Orzekł natomiast wobec "Hossa" poręczenie majątkowe w wysokości 300 tys. zł, dozór policji z obowiązkiem stawiennictwa pięć razy w tygodniu oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu.

RadioZET.pl/PAP/KM