Zamknij

"Hoss" ścigany listem gończym

Redakcja
17.02.2017 20:04
Hoss
fot. Policja

Arkadiusza Łakatosz pseud. "Hoss", podejrzany o oszustwa i kierowanie grupą przestępczą dokonującą oszustw metodą "na wnuczka", jest poszukiwany listem gończym - podała warszawska prokuratura.

Informację o wydaniu listu gończego za gangsterem podała w piątkowy wieczór prok. Magdalena Sowa z Warszawskiej Prokuratury Okręgowej. - Wydane jest postanowienie w przedmiocie poszukiwania podejrzanego listem gończym - powiedziała.

W piątek po południu wielkopolska policja podała, że funkcjonariusze, którzy mieli doprowadzić "Hossa" do aresztu śledczego, nie zastali go pod adresem wskazanym w nakazie wydanym przez sąd. W czwartek sąd zdecydował, że podejrzany o wyłudzenia metodą na wnuczka ma trafić do aresztu, przychylając się do zażalenia prokuratury na niearesztowanie mężczyzny przez sąd niższej instancji.

"Hoss" usłyszał zarzuty popełnienia, w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, czterech oszustw metodą "na wnuczka" na łączną kwotę ponad 1,4 mln złotych. Na początku tego tygodnia policja z Poznania, gdzie mieszka Hoss, poinformowała, że podejrzany łamie postanowienie sądu, gdyż na komisariacie stawił się zaledwie jeden raz. Obrońca Arkadiusza Ł. mec. Kowzan mówił wówczas, że jego klient nie stawia się na komisariacie ze względu na stan zdrowia.

RadioZET.pl/PAP/MP