Zamknij

Hoss usłyszy dodatkowe zarzuty. W grę wchodzą miliardy euro

Redakcja
22.03.2017 10:47
Hoss usłyszy kolejne zarzuty
fot. Policja

Pomysłodawca oszustw "na wnuczka" Arkadiusz Ł. pseudonim Hoss usłyszy w najbliższych dniach dodatkowe zarzuty - dowiedziało się Radio ZET.

Na pewno nie chodzi jednak o rozszerzenie zarzutów o miliard euro. Austriacka policja podała, że na terenie Austrii, Niemiec i Szwajcarii Hoss wraz z synem wyłudził ponad miliard euro. Skąd ta różnica w wyliczeniach dotyczących skali oszust jakich dokonał Hoss?

Po pierwsze, we wszystkich tych krajach prowadzone są oddzielne śledztwa. Nasi śledczy postawili Hossowi zarzuty także za oszustwa dokonane w Polsce, choć nie na Polakach.

Zobacz także

Część pokrzywdzonych zgłasza się dopiero po jakimś czasie, często trudno też wyliczyć, ile Hoss chciał wyłudzić, bo jego grupa wyciągała od naiwnych bogatych Niemców i Austriaków biżuterię.

Informacje o kolejnych udokumentowanych przestępstwach są przekazywane z zagranicy do polskich śledczych, a ci planują już niedługo rozszerzyć Hossowi zarzut. Na razie warszawska prokuratura okręgowa przedstawiła Hossowi zarzuty dokonania czterech oszustw na łączną kwotę ponad 1,4 mln złotych.

Radio ZET/MAG/MaAl