Zamknij

Załamanie pogody. Nad Polskę nadciąga „Hypatia”

Redakcja
04.04.2018 16:07
burza, chmury
fot. Flickr

W czwartek w Polsce dojdzie do jednodniowego załamania pogody. Polska znajdzie się w strefie głębokiego ośrodka niżowego znad Morza Norweskiego i Skandynawii o nazwie „Hypatia”. Trzeba przygotować się na burze i porywisty wiatr. 

Jednodniowe załamanie pogody w czwartek. Synoptycy zapowiadają burze, obfite opady deszczu i porywiste wiatry. Polska znajdzie się w strefie głębokiego ośrodka niżowego znad Morza Norweskiego i Skandynawii o nazwie Hypatia.

Do południa intensywne ulewy wystąpią na północy kraju, w rejonie Zatoki Gdańskiej. Tam może spaść od 4 do nawet 8 litrów wody na m/kw. Jeszcze gorzej będzie  regionie Elbląga — tam można się spodziewać nawet 12 litrów na m.kw. 

Zobacz także

Wraz z ze zmianą pory dnia front będzie przesuwał się na południe i tam powodował załamanie pogody. Po południu najsilniejsze opady wystąpią w regionie południowo-wschodniej Polski (m.in. w Małopolsce i na Podkarpaciu). W okolicach Tarnowa może spaść do 11 litrów wody na m.kw. 

Hypatia nad Polską

Intensywne opady deszczu mogą prowadzić do podtopień i lokalnych zalań. Szczególną ostrożność powinni zachować zwłaszcza mieszkańcy Elbląga i Tarnowa. 

Oprócz obfitych opadów deszczu synoptycy prognozują burze z silnym wiatrem w godzinach popołudniowych. Burze mogą wystąpić w zachodniej części Pomorskiego, na Warmii i Mazurach oraz na południu i wschodzie Małopolski, na zachodzie i północy Podkarpacia i na południu Lubelszczyzny.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 8.00 do godz. 20.00.

RadioZET.pl/WP/KM