Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nad Polskę przyszła Hypatia. Poważne załamanie pogody, które pozbawia ludzi sił

05.04.2018 23:12
xxx wiadomosci

Polskę dotknęło poważne pogorszenie pogody. To niż o nazwie Hypatia, który powoduje miejscowe opady i niekorzystny biomet.

Nad Polskę przyszła Hypatia. Poważne załamanie pogody, które pozbawia ludzi sił fot. Fotolia

Hypatia przyszła do Polski znad Morza Północnego. Wędruje nad Skandynawię. Niż powoduje m.in. zauważalne, choć niewielkie zepsucie się pogody. Z powodu nadchodzącego z zachodu frontu atmosferycznego możliwe są lokalne burze i silny wiatr. Spowodowało to też pogorszenie się w ciągu dnia biometu z obojętnego na niekorzystny.

- Niż "Hypatia" sprawi, że temperatura w całej Polsce spadnie. Musimy przygotować się na opady deszczu, a także przelotne burze. Synoptycy zapowiadają silny wiatr. Szczególnie w górach warto zachować ostrożność. Prędkość wiatru może dochodzić nawet do 80 km/h - tłumaczy Onet.

Tymczasem na weekend zapowiada się dużo słońca i przejrzyste niebo. W sobotę termometry wskażą 18 stopni na zachodzie kraju. Synoptycy ostrzegają jednak przed wiatrem, który w niektórych częściach Polski będzie bardzo silny. Wiatr będzie nam towarzyszył także w niedzielę. Na szczęście ostatni dzień tygodnia będzie pogodniejszy i cieplejszy. Średnia temperatura wyniesie nawet 20 stopni.

RadioZET.pl/Onet/maal

Oceń
Tagi