Zamknij

Nad Polskę przyszła Hypatia. Poważne załamanie pogody, które pozbawia ludzi sił

Redakcja
05.04.2018 23:12
Nad Polskę przyszła Hypatia. Poważne załamanie pogody, które pozbawia ludzi sił
fot. Fotolia

Polskę dotknęło poważne pogorszenie pogody. To niż o nazwie Hypatia, który powoduje miejscowe opady i niekorzystny biomet.

Hypatia przyszła do Polski znad Morza Północnego. Wędruje nad Skandynawię. Niż powoduje m.in. zauważalne, choć niewielkie zepsucie się pogody. Z powodu nadchodzącego z zachodu frontu atmosferycznego możliwe są lokalne burze i silny wiatr. Spowodowało to też pogorszenie się w ciągu dnia biometu z obojętnego na niekorzystny.

- Niż "Hypatia" sprawi, że temperatura w całej Polsce spadnie. Musimy przygotować się na opady deszczu, a także przelotne burze. Synoptycy zapowiadają silny wiatr. Szczególnie w górach warto zachować ostrożność. Prędkość wiatru może dochodzić nawet do 80 km/h - tłumaczy Onet.

Tymczasem na weekend zapowiada się dużo słońca i przejrzyste niebo. W sobotę termometry wskażą 18 stopni na zachodzie kraju. Synoptycy ostrzegają jednak przed wiatrem, który w niektórych częściach Polski będzie bardzo silny. Wiatr będzie nam towarzyszył także w niedzielę. Na szczęście ostatni dzień tygodnia będzie pogodniejszy i cieplejszy. Średnia temperatura wyniesie nawet 20 stopni.

RadioZET.pl/Onet/maal