Zamknij

GIS ostrzega przed produktem z IKEI. Może stanowić zagrożenie

Magdalena Kulej
15.03.2019 11:39
GIS ostrzega przed produktem z IKEI. Może stanowić zagrożenie
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował ostrzeżenie skierowane do klientów sieci IKEA. Chodzi o jeden z oferowanych w sklepie produktów spożywczych – czekoladowe ciastka. IKEA wycofuje je ze sprzedaży.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

GIS wydał ostrzeżenie dotyczące ciastek w polewie czekoladowej SÖTSAK SKUMTOPP. Deser zawiera serwatkę w proszku (z mleka), ale informacji o zawartości mleka nie umieszczono na etykiecie. To ważne, bo to składnik alergenny, który u osób uczulonych może wywoływać reakcje alergiczne.

ZOBACZ: Czym się różni alergia pokarmowa od nietolerancji pokarmowej?

Szczegóły dotyczące produktu:

  • SÖTSAK SKUMTOPP 180 g
  • Wyprodukowano w Niemczech dla: IKEA Food Services AB, Sweden
  • Data minimalnej trwałości: od 2019-03-12 do 2019-04-18
IKEA wycofuje ciastka ze sprzedaży
fot. ikea.prowly.com

IKEA wycofuje produkt

IKEA w oficjalnym komunikacie poinformowała, że dobrowolnie wycofa słodycze ze sprzedaży. „Powodem decyzji jest nieprecyzyjna informacja dotycząca zawartości mleka w składzie. Zalecamy, by klienci uczuleni bądź nietolerujący mleka lub jego składników zwrócili zakupione ciasto SÖTSAK SKUMTOPP do najbliższego sklepu IKEA w celu odzyskania zwrotu kosztów” – czytamy. Żeby otrzymać zwrot pieniędzy, nie jest wymagany paragon.

– Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Zapewniamy, że nieustannie dążymy do zapewnienia jak najlepszej jakości naszych produktów – dodaje Kierownik ds. Komunikacji Zewnętrznej IKEA Retail, Paulina Nesteruk.

ZOBACZ: Skaza białkowa, czyli uczulenie na krowie mleko

RadioZET.pl/GIS/IKEA/MK