Zamknij

IMGW ostrzega: gwałtowne burze w całym kraju, silny wiatr i miejscami grad

Redakcja
29.05.2017 12:05
IMGW ostrzega: gwałtowne burze w całym kraju, silny wiatr i miejscami grad
fot. pexels.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że wraz ze wzrostem temperatur rośnie ryzyko wystąpienia burz. Niektóre z nich mogą być gwałtowne. W poniedziałek (29 maja) burze z piorunami możliwe w sześciu województwach. Jutro już w całej Polsce.

W poniedziałek ostrzeżenia dotyczą przede wszystkim Dolnego Śląska i województw: opolskiego, małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. We wtorek opady z potężnymi wyładowaniami mogą wystąpić na terenie całej Polski.

Wyładowania i silny wiatr

Poza gwałtownymi burzami synoptycy nie wykluczają lokalnych opadów gradu i wiatrów w porywach dochodzących nawet do 70 kilometrów na godzinę.

W poniedziałek wieczorem na północy kraju miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8 st. na północy do 14 st. w centrum i 16 st. na południowym zachodzie.

Na północy mgły

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane, w południowo-wschodniej połowie kraju miejscami wzrastające do dużego i przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Na północy miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8 st. na północy do 14 st. w centrum i 16 st. na południowym.

We wtorek będzie cieplej. W całym kraju przewidywana temperatura powyżej 25 st. Celsjusza, a miejscami może przekroczyć nawet 30 kresek.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/strz