Front burzowy nad Polską. Niespokojnie w sześciu województwach [OSTRZEŻENIE]

Redakcja
13.04.2018 21:10
Pogoda
fot. Shutterstock.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenia 1. stopnia dla województw: lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego i lubelskiego w związku z prognozowanymi burzami. W Lubuskiem, Wielkopolskiem i Łódzkiem mogą też wystąpić opady gradu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Boisz się burzy?

Liczba głosów:

Jak podaje IMiGW, pierwszy stopień zagrożenia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Instytut zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej.

Zobacz także

Przed burzami w piątek ostrzegło również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. "Podczas burz, porywy wiatru mogą osiągać prędkość 75 km/h, a opady deszczu 25 mm. Możliwy też grad. Zachowajcie ostrożność" - podało na Twitterze RCB.

Pogoda. Burze nad Polską 

Około godziny 19 nad Gorzowem Wielkopolskim przeszła ulewa. Momentami studzienki nie nadążały z odbieraniem wody. W okolicach Gorzowa jest około 1100 odbiorców bez prądu.

Frontowi burzowemu nad Polską towarzyszy silny wiatr i obfite opady deszczu. Najwięcej domów bez prądu jest w Wielkopolsce, w województwie łódzkim i lubuskim. Jedna osoba została ranna w województwie kujawsko-pomorskim. Mężczyzna został uderzony poderwaną przez porywisty wiatr cegłą. Na razie nie ma więcej szczegółów na temat jego stanu zdrowia.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 

RadioZET.pl/PAP/nata/DG